Programımız**SİHİRLİ PABUÇLAR BALE OKULU DERS DİSİPLİNİ VE KURALLARI**


*OKULUMUZ KURULDUĞU YIL OLAN 1978’DEN BERİ, AKADEMİK EĞİTİM VEREN BİR OKUL OLUP, DİSİPLİN KONUSUNDA ÇOK DİKKATLİ ÇALIŞMIŞTIR.

*GEREK KILIK KIYAFET , GEREK DAVRANIŞ, GEREK DERSE DEVAMLILIK KONUSUNDA HİÇ BİR ZAMAN TAVİZ VERMEMİŞTİR.

*OKULUMUZUN BALE SINIFLARININ HER BİRİNİN AYRI BİR KIYAFET RENGİ OLUP, BUNLARIN DIŞINDAKİ KIYAFETLER KESİNLİKLE KABUL EDİLMEMEKTEDİR.


*BU DURUMDAN DOLAYI SİZ DEĞERLİ VELİLERİMİZDEN HER ZAMAN DİKKAT VE HASSASİYET BEKLİYORUZ.

*ÇOCUKLARIMIZIN DOĞRU BİR SİSTEMLE EĞİTİLİP, HAYATA KARŞI DİK DURAN VE KENDİ AYAKLARININ ÜZERİNDE KENDİ DURABİLEN BİREYLER OLABİLMELERİ İÇİN, TOPLUMDA HER ZAMAN OLUMLU YÖNDE DİKKAT ÇEKEN BİREYLER OLABİLMELERİ İÇİN LÜTFEN OKUL KURALLARIMIZA DİKKAT EDELİM.


*KURAL İHLALLERİNDEN KAYNAKLI PROBLEM YAŞAMIZINI İSTEMİYOR, ÇOCUKLARIMIZ İÇİN TÜM İLGİ VE ALAKANIZI BEKLİYORUZ.

*MEB’E BAĞLI DİPLOMA VEREN BİR OKUL OLDUĞUMUZ İÇİN, DERSLERE DEVAMSIZLIK KABUL EDİLMEMEKTEDİR. BELLİ BİR SAYIYI AŞMIŞ DEVAMSIZLIKTAN DOLAYI SINIFTA KALMA DURUMY HER ZAMAN VARDIR VE BU DURUM BİZLERDEN BAĞIMSIZ OLUP MEB’İN KONTROLÜ ALTINDADIR.


*HER SENE YIL SONU RESİTALİMİZ OLUP, KATILMA ZORUNLULUĞU BULUNMAMAKTADIR. RESİTALE KATILMAK İSTEYEN VELİERİMİZİN ÖNCESİNDE OLUŞACAK EKSTRA MASRAFLARI KABUL ETMESİ GEREKMEKTEDİR.


*DERSLERİMİZE TAM SAATİNDE GELMEK, GEÇ KALINMIŞ DEMEKTİR. DERSLERDEN EN AZ 10 DAKİKAÖNCE GELİNİP, HAZIRLANMA SÜRESİ DE HESAPLANMALIDIR.


*DERS ESNASINDA ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLER DIŞINDA İÇERİ GİRİLMESİ VE KONUŞULMASI KESİNLİKLE YASAKTIR.