Temsilcilikler

 Kurucumuz: Günnur Bayburt 

     Doktor bir babanın kızı olarak İnebolu'da dünyaya geldi. İlköğretimini İstanbul Sultanahmet İlkokulunda, orta öğretimini İstanbul Kız Lisesinde tamamladı. 9 yaşında İstanbul Belediye Konservatuarı'nın bale ve piano bölümlerini kazandı. 9 yılın sonunda bale bölümünden birincilikle mezun oldu. Aynı zamanda İstanbul Devlet Konservatuarı'nın bale bölümü bitirme sınavlarına girerek, oradan da mezun oldu. Mezuniyet sınavından sonra İstanbul Devlet Opera ve Bale'sinden davet alarak, direkt olarak solist kadrosunda profesyonel dans hayatına başlamış oldu. Toplam 5 yıl boyunca bir çok eserde görev aldı. Bunlardan bazıları; Alayın Kızı, Turandot, Satılmış Nişan, Coppelia, Kuğu Gölü, Raymonda, Kurban, Petruşka, Çardaş, Carmen.

    Daha sonra Devlet Balesi'ndeki görevinden ayrılarak, 1978 yılında, Sihirli Pabuçlar Bale Okulu'nu kurarak öğretmenlik kariyerine başlamış oldu. Uzun yıllar boyunca hem kurucu müdür olarak, hem dansçı hem öğretmen olarak faaliyetlerini başarı ile sürdürdü. Bir çok değerli eser sahneledi, bir çok değerli sanatçı yetiştirdi.

     Değerli Sahnemiz olan Atatürk Kültür Merkezi'nin faaliyet gösterdiği senelerde, tüm okul resitallerini orada sahneleyip, başarılara imza attı.

     ''Özgürlüğe Doğru'' adlı eseri Kurtuluş Şavaşı'mızın ilk defa bir bale eserine uyarlanması da çok önemli bir ayrıntıdır. Bunun yanı sıra sahneye koyduğu ''Kırık At'' müzikali ilk defa gerçek anlamda sahnelenmiş ilk pop müzikalidir.

     Sanatçımızın tüm bu eserler dışında sahneye koyduğu toplamda 6 eseri, değerli yazar Jack Delon'un ''200 Bale ve Dans'' kitabında yer alarak, bale tarihine geçmiş oldu. Bu eserler: İki Kafadarın Seyahati, Sihirli Pabuçlar, Kabare, Deniz Kızı ile Balıkçının Aşkı, Özgürlüğe Doğru, Çanakkale.

     Kurucusu olduğu Sihirli Pabuçlar Bale Okulu öğrencileri ile 2006 senesinde İlk yurt dışı yarışma tecrübeleri olan Prag Dans Festivali'ne katılarak, ilk yurt dışı başarılarına imza atmış oldu. Daha sonra devamı hızla gelen başarılarla dolu senelere imza attı. 

 

 

Okul Müdürü: Tanabay Tokgöz 

    

1990 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Devlet Opera ve Balesi solist kadrosu dansçıları olan Anne ve Babası sayesinde  gözünü dans ile açtı. 14 senelik klasik bale eğitimi, 9 sene modern dans eğitimi gördükten sonra, 2007 yılında Sihirli Pabuçlar Bale Okulu ndan dereceyle mezun oldu.

Çek Cumhuriyet'inde düzenlenen"Prag Uluslararası Bale ve Dans Festivali"e katıldı. 350 dansçıyı geride bırakarak "En Yetenekli Dansçı" ödülüne layık görülerek birinci oldu. (2006)

Yurtdışında göstermiş olduğu başarılı performansından dolayı  Almanya'da Dance Center No:1 adlı dans okulundan burs teklifi aldı ve Almanya'da 3 ay başarı bursu eğitimi aldı. Bu zaman içerisinde ödüllü hocalardan klasik bale,modern dans, hip-hop ve jazz dersleri gördü.(2007)

 

İtalya'da "Dance Grand Prix İtaly" adlı bale ve dans yarışmasına Türkiye'yi temsil eden “Sihirli Pabuçlar Bale Okulu” ile beraber katıldı. (2008)

118 koreografi ve 1000 dansçının yarıştığı bu yarışmada, "Koreografi" dalında İKİNCİLİK

"Juri Özel ödülü" aldı.

İtalya dönüşü sonrası İstanbul’da klasik bale ve modern dans öğrenimine  devam ederek yüksek lisans eğitimini bitirdi. (2008)

İstanbul Bilgi Ünivertesi n de "Uluslararası İlişkiler" bölümü burslu kazandı. Ve "Sportif Latin Dansları" yla burada tanıştı. Yurtiçi ve yurtdışı yarışmalara katılarak bir çok kez derece yaptı. (2008)

Katıldığı seminerler ve girdiği sınavlar sonucunda klasik bale de ”Pedagojik Formasyon” ve “ Vaganova eğitmenliği yeterlilik” diploması aldı. (2011)

Üniversite'den mezun oldu. Ankara'ya yerleşti. Bir yandan yarışma kariyerine devam ederken burada büyük bir sanat akademisinde 2 yıl boyunca 'sanat direktörlüğü' ve 'koreograflık' yaptı.

Sportif Latin Danslarında Türkiye Şampiyonu oldu. Türkiye Dans Sporları Federasyonu Milli Takımına girerek "Milli Sporcu" ünvanını almaya hak kazandı. 

Dünya ve Avrupa şampiyonalarında Türkiye'yi temsil etti. Uluslararası bir çok workshoplara katıldı. Ve "Dünya Sportif Latin Dansları Şampiyonu" Gabriele Goffredo'nun davetiyle İtalya'nın Bologna kentine giderek  'Team Diablo' adlı dans okulunda 1 yıl 'burslu' eğitim gördü.

Kendisi halen sihirli Pabuçlar bale kursunda müdür olarak görevini sürdürmektedir. 

 

Usta Öğretici: Defne Mutlucan

  Ankara’da 30 Haziran 1993’de dünyaya geldi. 3 yaşındayken ailesi ile birlikte Bodrum’a yerleşti. Eğitim hayatının neredeyse tamamını Bodrum’da tamamladı. İlkokulu Bodrum Marmara Koleji, ortaokulu Mahinur Cemal Uslu, liseyi ise tekrar Marmara Kolejinde tamamladı. Tüm bu süreç içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan Zeynep Okçu Bale Okulu’nda 12 senelik klasik bale eğitimini tamamlayarak,hem bale okulu açma yetkisini, hem de bale öğretmeni olma yetkisini almış oldu. 2009/2010 senesinde sosyal latin danslarında eğitim ile yarışmalara katıldı. 2012 senesinde Ankara Devlet Balesine misafir sanatçı olarak katıldı. Toplam 4 sene devlet balesinde görev aldı. Tüm eğitim hayatı boyunca, yurtiçi ve yurtdışı başarılar elde etti. Bunlardan bazıları;

New Prague Dance Festival Jüri Özel Ödülü- 2006
Dance World Cup Canada- Dünya 3.lüğü- 2008
New Prague Dance Festival- Yetenek Ödülü-2009
Türkiye Salsa Gençler Şampiyonluğu – 2009/2010

Eğitim Hayatı Boyunca Çalıştığı Eğitmenler:
Zeynep Okçu, Binay Okurer, Margarita Slotina, Roberta Meschiari (Prag Devlet Konservatuarı), İstvan Nemeth- Natalie Böck (Almanya), Alex Wong (Miami City Ballet), Alexander Mushipin (Bolshoi), Delphine Moussin(Paris Opera ve Balesi), Haruyama Sawako(Japonya). 
Çeşitli yurtdışı yarışma ve eğitim programlarına katılarak sertifikalar aldı. Bunlardan bazıları;
WBC Orlando/AMERİKA, Passion de Ballet Kyoto/JAPONYA, Çin Uluslar Arası Dans Festivali Tianjin, Dance Centre No.1 Augsburg/ALMANYA(Burs)
Daha sonra Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde Sözleşmeli Bale Sanatçısı olarak profesyonel hayatına başladı. Toplamda 4 sene Ankara ve Antalya Devlet Opera ve Balesinde hem solist hem de kordo dansçı olarak çalıştı. Tüm bu süreçte bir çok kurumda bale öğretmenliği yapmaya devam etti. Aynı zamanda özel tiyatrolarda, sinema televizyonda da yer aldı. Halen öğretmenlik yapmaya devam etmekte.

Devlet Opera ve Balesinde Dans Ettiği Eserler:
V.Murat, Notre Dame’ın Kamburu, Amazonlar, Zorba, Harem, Sevginin Bedeli, Kont Drakula, Coppelia, Hamlet, Töre, Dostlar Beni Hatırlasın, Uyuyan Güzel, Fındıkkıran, Carmen, Yarasa, Alibaba ve Kırk Haramiler, Karyağdı Hatun, Seslerle Anadolu, Bir Tenor Aranıyor, Çocuk Dünyası, Atilla, Arşın Mal Alan, Kanlı Nigar, Fantastik eserlerinde ve bir çok turnede görev aldı.